Soorten veilingen, hun classificatie, kenmerken en voorwaarden

Video: Soorten veilingen, hun classificatie, kenmerken en voorwaarden

Video: Мрак 90-х в Нефтеюганске. 2024, April
Anonim

Veiling is een manier van handelen zonder een duidelijke prijs vast te stellen. Dat wil zeggen dat een bepaald product of een bepaalde groep producten te koop wordt aangeboden, waarna de kopers zelf een prijs voor dit product bieden. Wie de beste biedt, krijgt de aankoop. Het lijkt erop dat er niets ingewikkelds is, maar alles is niet zo eenvoudig. Er zijn verschillende soorten veilingen, die elk hun eigen kenmerken hebben. In sommige gevallen moet de koper om te winnen een hogere prijs opgeven, in andere gevallen kan de prijs worden verlaagd. Maar wat als de koper per ongeluk de verkeerde prijs heeft aangegeven en niet kan betalen, of het product bev alt het product direct na de aankoop niet? Om niet in een nadelige situatie te komen, moet u enkele kenmerken van deze handelsmethode kennen.

Veilingclassificatie

De meest voorkomende soorten wedstrijden en veilingen zijn Engelse en Nederlandse veilingen. Het verschil tussen beide is dat de eerste begint met een nulprijs per kavel, terwijl de prijs omhoog gaat tijdens het biedproces. De eigenaardigheid van het tweede type, het Nederlands, is dat de handel begint met een hoge koers, waarna de prijs da alt of stijgt. De hoogste bieder wint.

soorten wedstrijden en veilingen

Er isEen ander type veiling is Amerikaans, maar het betreft niet de prijsvorming, maar bepa alt alleen de procedure voor het plaatsen en verkopen van kavels. De goederen worden dus niet apart tentoongesteld, maar allemaal samen. En dan worden ze uitgegeven in de volgorde die is aangegeven in de lijst met deelnemers. Dit type veiling wordt praktisch niet gebruikt bij het "live" handelen of op online platforms.

Het voordeel van de veiling ten opzichte van andere manieren om goederen te verkopen

In tegenstelling tot het verkopen van goederen tegen een vaste prijs, stelt bieden in de vorm van een veiling de koper in staat een artikel te kopen tegen een marktprijs, en niet tegen de prijs die door de verkoper is bepaald. Dit is de essentie ervan. Het type veiling dat in een of ander geval wordt gebruikt, hangt af van waar en welk product wordt verkocht. Zo wordt in de online handel vooral de Engelse veiling gebruikt en bij de verkoop van percelen de Nederlandse veiling. Maar dit is niet een soort van geaccepteerde, gelegaliseerde regel voor iedereen. Alleen is het in de meeste gevallen handiger voor zowel verkopers als kopers.

Bij de verkoop van gewone goederen, ook op internet op speciale sites, geeft de veiling de verkoper de kans om de goederen tegen een betere prijs te verkopen en in sommige gevallen de prijs en de vraag naar een volledig nieuw product te bepalen. Een ondernemer heeft bijvoorbeeld iets nieuws geproduceerd, maar hij weet niet of er vraag zal zijn en op welk niveau. Door een product op een veiling aan te bieden, controleert een zakenman hoe kopers klaar zijn om een nieuw product te kopen en hoeveel ze ervoor willen betalen.

bieden in de vorm van een veiling

Wie kan deelnemen aan de veiling

Er zijn gesloten en open veilingen. De privéveiling is alleen op uitnodiging, terwijl de open veiling voor iedereen toegankelijk is. Het belangrijkste is dat hij een verlangen had om goederen te kopen en genoeg geld voor de aankoop. Als de veiling binnenshuis wordt gehouden, moeten deelnemers zich eerst registreren en een aanbetaling van 10% betalen (het bedrag hangt af van de voorwaarden die in de regels worden voorgeschreven).

Bieden vindt altijd plaats in een speciale ruimte. De gastheer kondigt de initiële prijs aan, en dan beginnen de kopers met elkaar te onderhandelen en schreeuwen ze de prijs uit die ze bereid zijn te betalen. Hiervoor kunnen ook speciale gebaren worden gebruikt.

Welke items kunnen worden verkocht of gekocht op een veiling

Veel mensen denken dat alleen luxe artikelen, antiek, schilderijen van beroemde kunstenaars en andere dure en zeldzame artikelen op veilingen worden verkocht. Je kunt er eigenlijk alles op verkopen, van een paar sokken tot een appartement of een huis. Moderne communicatiemiddelen stellen kopers in staat om op elk product te bieden en te kopen zonder de deur uit te gaan, waar ook ter wereld.

soorten offerteveilingen
soorten offerteveilingen

Hoewel elk item op een veiling kan worden verkocht, bestaat de handel in grondstoffen voornamelijk in de vorm van online veilingen. Bij live trading worden veilingen georganiseerd voor de verkoop van serieuzere goederen: meubels, huishoudelijke apparaten, grond, huizen. Het kan ook worden geregeld in geval van faillissement van de onderneming. Dan gaan apparatuur, materialen en onverkochte goederen onder de hamer.

Buitenlandse podia

De grootste locaties voor veilingen zijn in Londen en New York. Ze verkopen en kopen dure dingen: collector's editions, antiek en kunstvoorwerpen, en niet alleen van Amerikaanse of Engelse afkomst. Er zijn vergelijkbare sites in andere hoofdsteden van veel landen van de wereld, maar deze zijn veel kleiner en worden niet gebruikt in de vorm van een internationale veiling. Voor de verkoop van goedkopere goederen en goederen die lokaal worden verkocht, bouwen organisatoren tijdelijke sites of houden veilingen volledig op internet, bijvoorbeeld op Ebay.

aard en soorten veilingen
aard en soorten veilingen

In de meeste gevallen worden veilingen gehouden in handelspaviljoens, openbare of andere geschikte plaatsen. Wanneer, waar en onder welke voorwaarden de veiling zal plaatsvinden, welke goederen (kavels) zullen worden tentoongesteld, wordt vooraf op televisie of in kranten aangekondigd.

Binnenlandse veilingsites

In Rusland waren er lange tijd geen veilingen, hoewel er geen officieel verbod was. Er was gewoon geen markt, geen goederen die op een veiling konden worden verkocht. Alles veranderde met de overgang van de economie van het land van het socialistische naar het kapitalistische type. De vorm en volgorde die de organisatie van veilingen in Rusland heeft gekregen, is grotendeels te danken aan de eigenaardigheden van de Sovjet- en post-Sovjet-economieën. In Rusland worden veilingen steeds vaker gesloten, in tegenstelling tot westerse landen. En zelfs als in een bepaalde regio een veiling wordt aangekondigd, gebeurt dit meestal niet in de grote media, maar in een kleine krant in kleine, onleesbare letters.

concept en soorten veilingen
concept en soorten veilingen

Ondanks de eisen van de staat om sommige goederen, zoals land, op open veilingen te verkopen, zijn de veilingen nog steeds gesloten. Meestal verkopen ze op dergelijke veilingen percelen voor grote landbouwgrond, bedrijven, industriële apparatuur.

Er zijn ook online veilingen in Rusland. Ze zijn niet zo groot als de Amerikaanse sites, maar ze bestaan. Ze verkopen voornamelijk oude munten, Sovjet- en keizerlijke waardepapieren, antieke meubels, schilderijen, handwerk, huishoudelijke artikelen, Sovjet-gemaakte apparatuur. De bekendste Russische veiling op internet is Newmolotok en Meshok. Ze zijn echter niet zo populair als vergelijkbare sites. Daarom wenden onze landgenoten zich meestal tot buitenlandse sites voor veilinghandel. Ze hebben een breder publiek en kopers zullen daar eerder antiek kopen. Bovendien zijn hun prijzen een orde van grootte hoger dan op Russische sites.

soorten internationale veilingen

Hoe deel te nemen

Meestal worden het adres en de datum van de veiling, evenals de locatie gepubliceerd in de media, of krijgen de deelnemers een persoonlijke uitnodiging. Deelnemers komen naar de aangegeven plaats, registreren, storten geld. Iedereen wordt opgenomen in een speciaal journaal en gezeten op hun plaats in de zaal. In Rusland worden veilingen meestal gehouden in cultuurpaleizen of vergaderzalen van scholen en universiteiten.

Alle deelnemers die willen deelnemen aan de veiling moeten een paspoort of andere hebbenidentificatiedocument, uitnodiging, indien vereist door de voorwaarden van de lopende veiling, en de fondsen die hij bereid is te besteden en die hij moet storten voor registratie.

Organisatoren stellen goederenkavels tentoon of maken hun naam bekend als een product wordt verkocht dat niet kan worden gezien en aangeraakt. Bijvoorbeeld een appartement of een bedrijf. De prijs van een kavel kan willekeurig stijgen (dalen) of een vast karakter hebben. De prijs van een kavel kan bijvoorbeeld slechts met 1.000 roebel stijgen. Dat wil zeggen, elke opgestoken hand betekent dat de koper klaar is om de prijs te verhogen met 1000 roebel ten opzichte van de vorige deelnemer.

veilingtypes en procedure
veilingtypes en procedure

Handelsregels

De regels van de veiling, hun inhoud, evenals het proces zelf, hangen niet alleen af van het type veiling, maar ook van de kenmerken van de goederen. De regels worden vooraf onderhandeld en aangekondigd voor de start van de veiling. Ze worden meestal vermeld in dezelfde aankondiging die de datum, tijd en plaats van een dergelijk evenement aankondigt, maar kunnen ook direct ter plaatse worden gepubliceerd voordat het bieden begint. Regels moeten het volgende bevatten:

  • beginprijs van de aan te bieden kavel(s);
  • samenstelling en grootte van de kavel. Hoeveel verschillende producten erin zitten, hoe ze worden verkocht, allemaal samen of afzonderlijk;
  • bestelling en bedrag van de prijsstijging van de kavel, hoe de prijs stijgt (verlaagt);
  • procedure voor het bepalen van de veilingwinnaar;
  • procedure voor het overdragen van het eigendom aan de winnaar;
  • voorwaarden voor erkenning van de dealongeldig;
  • voorwaarden en procedure voor beëindiging van de transactie, in geval van weigering door de koper om de goederen te betalen of weigering om de goederen over te dragen door de verkoper.

De regels die zijn ontwikkeld door de organisatoren van de veiling mogen niet in strijd zijn met de Russische wetten en de grondwet. In ons land wordt dit type transactie gereguleerd door het burgerlijk wetboek van de Russische Federatie, artikel nr. 448.

Wanneer en hoe kan ik het gewonnen item ontvangen

De procedure voor betaling en ontvangst van op de veiling gekochte goederen moet worden gespecificeerd in de regels, gepubliceerd en bekend bij alle deelnemers, ongeacht het type veiling, offertes en het aantal deelnemers. Meestal worden de goederen direct na betaling overgedragen of verzonden naar de koper. In sommige gevallen, zoals bij het kopen van land of een auto, moeten de gekochte goederen worden geregistreerd om het eigendom vast te stellen. In ieder geval ontstaat het recht om de goederen in ontvangst te nemen pas na de voltooiing van de veiling en de betaling van de vergoeding.

Een item annuleren dat op een veiling is gekocht

De mogelijkheid om het gekochte artikel te weigeren, hangt af van het type wedstrijd of veiling. Als de goederen niet tevreden zijn met iets of er niet genoeg geld is om te betalen, heeft de koper het recht om de aankoop onmiddellijk te weigeren. De mogelijkheid tot weigering is wettelijk voorgeschreven en wat er ook in het reglement staat, de koper heeft het recht dit zowel voor betaling als daarna te doen. Tegelijkertijd, als zich een probleem voordoet, is het beter om te weigeren vóór betaling, omdat daarna de beëindiging van de transactie moeilijk kan zijn. In sommige gevallen moet de koper een boete of boete betalen, maar dit is alleen mogelijk wanneer:dergelijke maatregelen waren in de regels geschreven, d.w.z. de koper wist ervan voor de start van de veiling.

Volgens de wet kunnen items die op een veiling worden verkocht niet worden geretourneerd, zelfs niet als ze niet voldoen aan de kwaliteitsnormen die in het land gelden. Omdat in het concept en de soorten veilingen wordt vastgelegd dat de koper zelf de kwaliteit beoordeelt en de prijs bepa alt. Als er meerdere dagen zijn verstreken na de aankoop, mag de verkoper het geld niet teruggeven in ruil voor de verkochte goederen.

Gevolgen van beëindiging van de transactie

Als de goederen niet zijn betaald, heeft de beëindiging van de transactie in de meeste gevallen geen gevolgen. Het product wordt opnieuw geveild of overgedragen aan een andere deelnemer die eerder de hoogste prijs bood. Het hangt allemaal af van het type veiling, waarvan de procedure voor het uitvoeren en beëindigen van de transactie moet worden voorgeschreven in de regels van het handelsplatform.

Op EBAY kan een deal bijvoorbeeld binnen het eerste uur na het sluiten van de deal worden beëindigd - het geld wordt onmiddellijk teruggegeven, geen boetes. Als het om wat voor reden dan ook niet mogelijk was om dit te doen, kunt u met de verkoper overeenkomen de transactie te beëindigen en het geld terug te geven, maar dit is alleen mogelijk in de eerste 10 dagen na het sluiten van de transactie en alleen met goede wil en wens van de verkoper.

Andere locaties kunnen andere regels hebben. Daarom moet u, voordat u deelneemt aan de veiling, de regels zorgvuldig lezen.

Aanbevolen: